Nezapomenutelné babí léto v podhůří Jeseníků

1. 9. 2019 -

Mnozí z nás považují Babí léto za jedno z nejkrásnějších období v roce. Pomalu padající listí, stále ještě teplé počasí a čistý a svěží vzduch - to vše můžete zažít v malebném prostředí podhůří Jeseníků

Podzim v Jeseníkách
Podzim v Jeseníkách

Láká Vás ještě teplé počasí a relativně dlouhý den? Neváhejte přijeďte do našeho Wellness hotelu Diana ve Velkých Losinách. Strategická poloha hotelu v podhůří Jeseníků Vám umožní podnikat procházky do přírody i nedalekého okolí. Vybíráme pro Vás pár turistických tipů

Zajímavé tipy na výlety v okolí Velkých Losin

Jeseníky jsou nejen druhé největší hory ČR, které překvapují v rozmanistosti přírody, ale také jsou bohaté na historické památky, jsou jedinečné ve své gastronomii a zdejší mikroklima má unikátní léčivý efekt. Nabízíme Vám nejzajímavější tipy na výlety v blízkém okolí Velkých Losin.

Expozice Čarodějnické procesy

Neblaze proslulé inkviziční procesy v letech 1679-94 otřásly dějinami města Šumperka a blízkého okolí. Ve sklepení Evropského domu setkávání, nebo-li v tzv. Geschaderově domě v Šumperku se nachází stálá expozice, která dokumentuje tento hon na čarodějnice. Prostřednictvím moderního audioprůvodce „guidePORT" uslyšíte hlas samotného inkvizotora Jindřicha Františka Bobliga z Edelstadtu, který Vás expozicí provede. Geschaderův dům je také jednou ze zastávek na "Čarodějnické cyklotrase" vedoucí po stopách čarodějnických procesů od Mohelnice přes Šumperk až do Zlatých Hor.

Přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně - sedmý div ČR

Návštěva přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně se již několik let drží v první desítce hitparády nejnavštěvovanějších turistických cílů nejen v rámci Jesenicka a Olomouckého kraje, ale i České republiky. Edukativní část exkurze s náhlédnutím do útrob dolní části elektrárny se snoubí s horskou galerií masívu Hrubého Jeseníku v oblasti horní nádrže elektrárny. Přidanou hodnotou jsou celosezonní půjčovny inlinových bruslí, kol a koloběžek pro aktivní vyžití v horském prostředí, občerstvení u horní nádrže a kyvadlová přeprava moderními minibusy na trase horní stanice lanovky - horní nádrž elektrárny. Více informací o rezervacích naleznete ZDE

Dřevěné kostelíky v Žárové, Maršíkově a Klepáčově

Za návštěvu stojí tři významné dřevěné kostelíky v blízkém okolí Velkých Losin. Kostelík sv. Martina v Žárové pochází již z roku 1611 a podoba této roubené, rustikální, renesanční architektury zůstala dodnes nezměněna. Velmi známý a ceněný dřevěný kostelík sv. archanděla Michaela v Maršíkově pochází z počátku 17. století a je prakticky celý dochovaný. Kromě roubené stavby mohou návštěvníci obdivovat i krásné obrazy. Kaplička sv. Jana Nepomuckého v Klepáčově z roku 1783 byla nákladně rekonstruována v nedávných letech. Dnes již opět slouží církevnímu životu a výrazně obohacuje nádhernou podhorskou krajinu.

Hanušovické Ryzí pivo z hor

V jedinečném prostředí jesenických hor se pivo vyrábí od roku 1874. Exkurzi po pivovaru Holba je možné domluvit pro skupiny a jednotlivci se mohou připojit.

Podzim a reaxace patří k sobě

Načerpejte podzimní energii a užijte si turistiku i relaxaci u nás v hotelu DIANA. Aktuálně Vám nabízíme akční pobyt Babí léto, v rámci kterého zíkáte i 50% slevu na vstup do termálního parku TERMÁLY LOSINY. Máte už vyšší věk, ale nicnedělání Vám nic neříká? Právě pro Vás, aktivní seniory, jsme připravili Pobyt pro seniory s velmi zajímavými bonusy, který potěší nejen Vaši duši, ale i zdraví.